katowice.repertuary.pl
Film

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
Reżyseria: David Blair

Repertuar filmu "303. Bitwa o Anglię" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "303. Bitwa o Anglię" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu 303. Bitwa o Anglię
Tytuł oryginalny: Hurricane: Squadron 303
Czas trwania: 107 min.
Produkcja: Wlk. Brytania , 2018
Gatunek: dramat / wojenny
Premiera: 17 sierpnia 2018
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: David Blair
Obsada: Iwan Rheon, Milo Gibson, Marcin Dorociński

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 53 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: 303. Bitwa o Anglię on IMDb

Trailer filmu: 303. Bitwa o Anglię

Wasze opinie

Elika Maniana 19. października 2018, 9:13

GORĄCO POLECAM! WARTO!

Elika Maniana 17. października 2018, 13:14

POLECAM. Zgodnie z informacją "film na faktach". I tak go odebrałam: jak fabularyzowany dokument. Dużo wątków jak sygnał, by zgłębić temat bez zbędnego patosu i napuszonej patriotyzmem retoryki, przemyśleć. Reżyser - nie Polak gwarantuje konieczny dystans.
Kiedyś, gdy jednemu z Powstańców powiedziałam, że jest bohaterem, spojrzał tylko na mnie spokojnie i stwierdził, że nie był i nie jest bohaterem, zrobił to, co uważał, że trzeba zrobić, a na co dzień pamiętał, że to może być dzień ostatni. Więc żył chwilą jak by miała być ostatnią ...

lilka 24. września 2018, 13:40

Film nieszablonowy. Bardzo naturalistyczny. Dobrze pokazuje położenie polskich pilotów w czasie ich walki o Anglię oraz po wojnie, kiedy to społeczeństwo angielskie opowiedziało się za wydaleniem polskich bohaterów do Polski skazując ich na pewną śmierć. Moim zadaniem jeden z lepszych wojennych filmów ostatnich lat, ale bardziej się trzeba nastawić na wątek ludzko - psychologiczny niż na wielkie sceny bitewne.

Dizi 16. września 2018, 21:48

To nie jest zły film. Oczywiście, że dla polskiego widza. Innych nasze tematy historyczne bliższe i dalsze, nie obchodzą. Ale dla nas powinien to być temat ważny i powinniśmy o tej historii wiedzieć. A przed tym filmem, myślę, że wiedzieli tylko nieliczni. Jest jeszcze coś. Kiedy zobaczyłam ten film jako pierwszy z dwóch Dywizjonów 303, pomyślałam, że ma wiele braków. Ale dopiero po obejrzeniu tego drugiego wiem, że są dla siebie dopełnieniem. Ten drugi, może lepszy, jest typowym filmem jak kiedyś proza Sienkiewicza, ku pokrzepieniu serc. Ten pokazuje prawdę - po porażce Niemiec, porażkę tych, którzy uratowali Anglię i resztę świata przed zalewem hitleryzmu. Gorzka lekcja prawdziwej historii.

Vader 7. września 2018, 5:46

Dobry, przejmujący film, aż nie do uwierzenia, że nakręcony przez Angoli. Trzeba go zobaczyć

Pilot traktora 1. września 2018, 12:43

Film bardzo słaby. Miałki scenariusz. Aktorzy drewniani. Efekty spec w scenach walk na poziomie paździerzowym. Więcej emocji było w czterech pancernych i psie. Nawet tam i romans był lepiej pokazany. W cholerę wątków żaden dobrze nie pokazany. ogólnie shit

Nabożny widz. 1. września 2018, 12:15

Pełen polskiego realizmu humor:Zwłaszcza te niepowtarzalnie scenki kiedy do piloci w doskonałej parodii polskiego sposobu myślenia w "zmyślny" sposób podkradają stołek Anglikowi po to, aby wpić nad drzwiami gwóźdź i zawiesić tam krzyż. Albo ta groteskowa, typowo dla polskiego widza scenka, gdzie pilot bohater odciąga kolegę od wyraźnie rozgrzanej kobitki do jakiegoś wspaniałego blaszaka w którym można urządzić kaplicę.... Niepowtarzalne!! To tylko dla polskiego widza po 60-ce /ja mam dopiero pierwsze 80, a doskonale się bawiłem tymi scenkami/. Pasowały jak ulał do mentalności pilota - Polaka. Jakież to autentyczne!
Brakowało mi tylko scenki pokropienia latryny. Porządek musi być!

Drzejo 29. sierpnia 2018, 19:58

Nudnawy i brak akcji, efekty bardzo słabe.

PG 27. sierpnia 2018, 6:29

W zasadzie dobry film ... ale tak na prawdę to co autor chciał powiedzieć i to w chaotyczny wycinkowy sposób. Jeszcze raz to co już dobrze wiemy ... wiecznie robieni w balona przez wielkich tego świata ...

Agnieszka i Franciszek 26. sierpnia 2018, 15:41

Bardzo ciekawy film.

Edvarde 25. sierpnia 2018, 10:00

Nie idźcie na ten film. Jest gorszy niż się wydaje, nie ma klimatu, ani w sumie fabuły.

Janwal 23. sierpnia 2018, 7:12

Film z całą pewnością nie zasłużył na pewne negatywne recenzje. Warto go obejrzeć.

Dorota 22. sierpnia 2018, 10:56

Film warto zobaczyć. Można to i owo na jego podstawie zrozumieć. Także to, że stereotyp Polaka-alkoholika-awanturnika pokutuje nadal. Gra naszych aktorów w porównaniu z angielskimi aktorami słaba, pretensjonalna i przerysowana. Szkoda. Nie umiemy w filmie umiejętnie podjąć wielkich tematów. Niestety.

Józef 21. sierpnia 2018, 19:27

Szkoda że "303. Bitwa o Anglię", podobnie jak wcześniej "Miasto 44" (o Powstaniu Warszawskim), na pierwszy plan wysuwa kopulację i seks (specjalnie piszę dosłownie, bo te tematy, jeśli już, to nie można pokazywać w takim filmie tak "paździerzowo"). Autor scenariusza i reżyser ma chyba na tym tle jakieś problemy i skutecznie zohydził piękny temat bohaterstwa Polaków. Nie polecam filmu.

Tess 19. sierpnia 2018, 21:27

Wart obejrzeć. Ciekawe czy taka sama wersja zostanie wyświetlona w kinach UK? Tam film wchodzi na ekrany 3 września.

Pycholek 19. sierpnia 2018, 17:25

Doprawdy nie rozumiem skąd tak wysokie oceny filmu, wszak film jest słaby a nawet bardzo słaby. Po pierwsze BRAKUJE przebitek historycznych (jest ich za mało), sceny walk samolotów lepsze są w grach komputerowych, z całego dywizjonu 303 który miał ze 150 film robi wrażenie jakby ich było 10. Zdecydowanie zbyt słabo ukazano jak ich potraktowano po wojnie, brak historii przykładowych pilotów (którzy np. wyemigrowali do USA). Kurcze zobaczcie jak takie filmy kręcą amerykanie!!!

swojak 17. sierpnia 2018, 20:51

Nareszcie tego lata film na który warto się wybrać do kina o ludziach dla których ważne było Bóg..Honor..Ojczyzna, a pomimo poważnej tematyki jaką jest wojna,okazał się momentami bardziej zabawny niż niejedna z marnych komedii jakie ostatnio można było zobaczyć.POLECAM!!!!

Dodaj nowy komentarz 303. Bitwa o Anglię

Twoja opinia o filmie: