katowice.repertuary.pl
Film

Bejbi Blues


Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec

Repertuar filmu "Bejbi Blues" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Bejbi Blues" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Bejbi Blues

Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Polska , 2012
Premiera: 4 stycznia 2013
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Obsada: Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, Klaudia Bułka

Kasia Rosłaniec, reżyserka przebojowych i wielokrotnie nagradzanych „Galerianek", przedstawia historię 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” to kolejny - po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.
17-letnia Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem Kubą (Nikodem Rozbicki) próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

W obsadzie, podobnie jak w „Galeriankach", Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, która po roli w „Bejbi blues" wystąpiła u boku Jakuba Gierszała w filmie Jacka Borcucha "Nieulotne". Wspierają ją inne młode talenty - Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski. Obsadę uzupełniają gwiazdy: Magdalena Boczarska („Różyczka”), Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”), Katarzyna Figura („Yuma”), Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”), Danuta Stenka („PitBull”) i Jan Frycz („80 milionów”).

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej „Bejbi blues” m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Gypsy Pill, Gówno, Dick4Dick i Liroy.

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych kinematografii – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012.

„Energetyczny i poruszający” Piers Handling, dyrektor Toronto International Film Festival „Po kontrowersyjnym debiucie, polska reżyserka Kasia Rosłaniec dzieli się z nami swoim niepokojącym i szczerym spojrzeniem na kwestie nastoletnich ciąż.” Todd Brown, TWITCH „Kostiumy, których nie powstydziłaby się sama Lady Gaga.” „Młodzi aktorzy urzekają naturalnością, a finałowa scena elektryzuje.” Boyd van Hoeij, Variety


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 778 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Bejbi Blues

Wasze opinie

Toć to ja 9. lutego 2013, 10:22

Mam jedną zasadę - nie chodzę na polskie filmy. Sprawdza się całkowicie:)

Ala. 5. lutego 2013, 15:54

szczcerze czuje zawod ;/ galerianki byly o wiele lepsze film taki sb .

Piotr73 23. stycznia 2013, 6:40

Bardzo dojrzały film, moim zdaniem autorka powinna dostać za niego Oscara, lub inną dobrą nagrodę. Postacie są głębokie, a końcówka o której nie chcę pisać mnie zaskoczyła. Moim zdaniem warto iść do kina, Jeden z lepszych filmów jaki ostatnio widziałem.

Z123 15. stycznia 2013, 21:27

Moim zdaniem strata czasu! Kolejny durny polski film. Polskie kino schodzi na psy...
Stanowczo odradzam!

Mariposa 13. stycznia 2013, 21:13

Niestety znacznie słabszy niż "Galerianki" :( spodziewałam się więcej po K.Rosłaniec, a tu mamy poniekąd powielanie schematu opowieści "o tych złych nastolatkach i ich złych rodzicach". Ten sam temat znacznie lepiej był przedstawiony w "Ki"...

natchniona 13. stycznia 2013, 19:24

Film bardzo pouczający, szczególnie końcówka. Film ukazuje niestety prawdziwą dzisiejszą młodzież, polecam

shekla 13. stycznia 2013, 18:50

Aby film ocenić to trzeba go najpierw ZROZUMIEĆ...

Safona 9. stycznia 2013, 10:49

Film ciekawy. Końcówka dała mi do myślenia tzn. głowni bohaterowie byli niedojrzali, nieodpowiedzialni, udawali dorosłych a i tak okazali się zagubionymi dziecmi. Końcowa scena mówi o tym że mimo sytuacji do jakej doprowadzili niczego się nie nauczyli i dalej będą popełniac błędy. Film pokazuje dziedziczenie pewnych zachowań: córka powiela matkę...

Monika 9. stycznia 2013, 3:52

Film o dojrzałości emocjonalnej ale i o egoiźmie.Czy w swoim otoczeniu nie mamy kobiet "po 30", które decydują się na dziecko nie mając stałego partnera, po to by na starość kogoś mieć? Rosłaniec jak zwykle przerysowuje, przejaskrawia ale pokazuje to co do tej pory było tabu. Czy do czasu pokazania filmu Galerianki ktoś o takim problemie wiedział?Film warto zobaczyć, pomyśleć o nim, podyskutować ze znajomymi. Z pewnością porusza i przygnębia ale polecam.

daro30 7. stycznia 2013, 17:38

bardzo słaby jak dla mnie film. żałuje ze się dałem na niego namówić!! Film może i przedstawia dzisejszych nastolatków i to co robią nie majac żadnych autorytetów. Film bez żadnego morału i przekazu dającego coś do myslenia szczególnie końcówka filmu. Ja może jestem "stary" a mam 30 lat ale nastolatkom nie polecałbym go gdyż oni ten świat dobrze znają (ćpanie picie czy seks) a pozatym "co po dziecku jak mogę można zrobić sobie nastepne" tak ten film odebrałem,

Alina 6. stycznia 2013, 19:27

Absolutnie!!! Odradzam...mało ambitne kino. Źle nakręcony film. Porażka. Strata czasu.

Tosia 6. stycznia 2013, 18:17

jak dla mnie, w porównaniu do Galerianek, to bardzo słaby.. nie polecam. dziwny, przewidywalny..

Nadia 6. stycznia 2013, 16:31

Byłam na tym filmie i nie boje się tego powiedzieć, że to znakomity polski film. Począwszy od fabuły, muzykę i aktorów. Przeżyłam mały wstrząs końcówką bo jest naprawdę zaskakująca. Polecam.

Mała_Mi 6. stycznia 2013, 15:07

Byłam w dniu premiery . Ciekawy polski film, ukazuje fakt iz aby miec dziecko trzeba jednak dorosnac ..
Jak najbardziej polecam :) pierwszy film na ktorym moj facet nie spal takze to mowi samo za siebie :)

Sylwia 6. stycznia 2013, 10:47

Jak dla mnie strata czasu ja nie widzę żadnego przesłania w tym filmie liczyłam na coś lepszego nie polecam ;/

michał 6. stycznia 2013, 1:05

bardzo dobry film!

Justyna Agnes 5. stycznia 2013, 23:40

Warto zobaczyć. Film bardzo dużo mówi o dzisiejszym życiu nastolatków, życiu które jest obecnie zupełnie inne niż to, które mieli nastolatkowie lat 80 i 90. Film porusza kwestie pojmowania miłości i odpowiedzialności w wydaniu nastolatków. Młodzi aktorzy dobrze grają. Warto obejrzeć.

Gall Anonim. 5. stycznia 2013, 17:48

Moim zdaniem bardzo ciekawy film. Polecam :) Warto iść, o prawdziwym życiu, można się czegoś nauczyć!

Dodaj nowy komentarz Bejbi Blues

Twoja opinia o filmie: