katowice.repertuary.pl
Film

Bikini Blue


Reżyseria: Jarosław Marszewski

Repertuar filmu "Bikini Blue" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Bikini Blue" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Bikini Blue
Tytuł oryginalny: Bikini Blue
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Polska/Wlk. Brytania , 2017
Gatunek: dramat
Premiera: 21 kwietnia 2017
Dystrybutor filmu: Best Film

Reżyseria: Jarosław Marszewski
Obsada: Tomasz Kot, Lianne Harvey, Ruby Bentall

Anglia, Manchester. Koniec II wojny światowej. Skoro świat oszalał, czemu my nie możemy? Na chwilę zapomnieć o tym co było, oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości i jak niczym nieskrępowani nastolatkowie całować się na plaży? I tak nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie ma jednej prawdy, a być może jedynym sposobem na powrót do normalnego życia jest szaleństwo?

W latach 1939-47 blisko 200 000 Polaków zranionych przez wojnę i wielką politykę rozpoczęło nowe życie na obcej wyspie. Dla większości z nich była to podróż na nieznaną, odległą i niezbyt gościnną planetę. Właśnie o życiu na owej „obcej planecie” i międzyplanetarnej, czyli polsko-angielskiej miłości opowiada ta historia.
Akcja filmu rozgrywa się w roku 1953. - To rok, w którym umarł Stalin, Elżbieta II została koronowana na królową Wielkiej Brytanii, a reprezentacja Anglii poniosła na Wembley historyczną klęskę z komunistycznymi Węgrami – mówi autor scenariusza i reżyser filmu Jarek Marszewski. Tłem opowiadanej historii jest „zimna wojna”. Głównymi bohaterami są małżonkowie Eryk Szumski, polski żołnierz-wygnaniec i Dora, młoda Angielka. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park, szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Dora wyrusza w podróż, która ma wyjaśnić dzielącą ich tajemnicę. To historia o wyobcowaniu i odnajdywaniu się w nowym, nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie – wyjaśnia reżyser.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 4 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Bikini Blue on IMDb

Trailer filmu: Bikini Blue

Wasze opinie

Adrian 22. maja 2017, 12:53

Wow !

Kasiia 9. maja 2017, 5:57

Bardzo bym chciala ten fim zobaczyc. Dla wspanialego zawsze Tomasza Kota, ktory - gdyby Bogowie powstali w USA - mialby Oscara.
Niestety od 2 tygodni nie ma tego filmu ani w Gdyni ani w Sopocie. Byl w Nowym Porcie, ale to daleko, bez auta, wieczorem....

Sam 27. kwietnia 2017, 14:19

Film taki sobie, osobiście jestem rozczarowany - przewidywalna fabuła, przeciętna gra aktorska.

Dodaj nowy komentarz Bikini Blue

Twoja opinia o filmie: