katowice.repertuary.pl
Film

Do szpiku kości

Winter's Bone
Reżyseria: Debra Granik

Repertuar filmu "Do szpiku kości" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Do szpiku kości" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Do szpiku kości
Tytuł oryginalny: Winter's Bone
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 25 lutego 2011
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Debra Granik
Obsada: Jennifer Lawrence, John Hawkes, Dale Dickey

Głęboko w górach Ozark, w środkowej części USA, żyją ludzie, którzy przestrzegają jednej reguły: nie wychylać się. Wiodą surowy byt wypełniony lokalnymi zwyczajami, dialektem i muzyką. Na z pozoru monotonnym obrazie codzienności pojawia się jednak pierwsza rysa. Ojciec siedemnastoletniej Ree (Jennifer Lawrence), znany w okolicy producent metamfetaminy, zastawił dom, jako kaucję za zwolnienie warunkowe i zniknął. Matka załamuje się emocjonalnie, zostawiając sprawy własnemu biegowi. Ree przejmuje więc opiekę nad młodszym rodzeństwem. Na dodatek wszystkim grozi eksmisja. Dziewczyna nie ma wyjścia: musi pokonać mur obojętności i odnaleźć ojca. Łamiąc miejscową zmowę milczenia i ryzykując życie, nastolatka wyrusza na poszukiwania. Przedzierając się poprzez kłamstwa, uniki i rosnący lęk ze strony krewnych, zamierza dociec prawdy…


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1158 razy. | Oceń film

Wasze opinie

AGA 21. lipca 2011, 10:23

Film o przesłaniu : "W USA też jest ciężko"

maff 8. marca 2011, 22:12

wybitna rola - wierze, że Jennifer prędzej czy pozniej dostanie Oscara jeśli utrzyma poziom! Dla mnie - niesamowity fim - Ameryka jakiej nie znamy, problemy z kórych nie da sie wyjsc bez swanku. wyjątkowy!

mojobeat 1. marca 2011, 14:17

Film na pierwszy rzut oka niby prosty bez fajerwerków, a jednak wybitny. Idzie na przekór trendom z Hollywoodu i dobrze. Wiadomo było, że nie wygra żadnego Oskara. Pokazuję tą drugą Amerykę, o której mało wiemy lub nie przyjmujemy do wiadomości. Jennifer Lawrence jest idealna w tej roli jak i również John Hawkes w drugoplanowej. Warto na ten film się wybrać choćby po to, aby rozkoszować się świetnym zdjęciami i... slangiem, który używają bohaterowie, a którego czasami trudno zrozumieć.

karen 25. lutego 2011, 20:06

Kompletnie mnie rozczarował, nie wiem czemu ta dziewczyna została nominowana do Oscara, nie ma nic specjalnego w jej kreacji w tym filmie.

-Anita 21. lutego 2011, 13:29

ciężki, mroczny, ponury. przygnębiający, depresyjny,akcja bardzo rozwlekła.

Dodaj nowy komentarz Do szpiku kości

Twoja opinia o filmie: