katowice.repertuary.pl
Film

Galerianki


Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec

Repertuar filmu "Galerianki" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Galerianki" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Galerianki

Czas trwania: 85 min.
Produkcja: Polska , 2009
Premiera: 25 września 2009
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Obsada: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit, Magda Ciurzyńska, Iza Kuna i Artur Barciś

Najlepszy debiut filmowy 2009 (Nagroda Główna "Wielki Jantar 2009" na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") to długometrażowa wersja wielokrotnie nagradzanej etiudy autorstwa Katarzyny Rosłaniec (m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest O.S.T.R., zwany Ostrym - jeden z najlepszych raperów w Polsce, producent muzyczny, kompozytor i skrzypek, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki.

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami - czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik – Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

„Miłość w naszych czasach nie istnieje, trzeba robić melanż i się nie przyzwyczajać, nie?" /Milena/


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 2989 razy. | Oceń film

Wasze opinie

mojobeat 12. grudnia 2010, 22:33

Jak na debiut reżyserski, całkiem przyzwoity. Wprawdzie sama historia nie jest jakaś powalająca, ale brawa należą się za śmiałość podjętego tematu i zatrudnieniu w głownych rolach młodych dziewczyn naturszczyków - zwłaszcza, że jest tam doprawdy kilka ostrych scen. Niewątpliwie ten film daje sporo to myślenia i na pewno wywoła szerszą dyskusję. Niezły.

hitujy 17. stycznia 2010, 4:16

nghgfjfjhgk

iwonka 12. stycznia 2010, 14:01

Ciekawy, zachęcam do obejrzenia.
Ostatnie polskie filmy które były w kinie nie wydały mi się zbyt ciekawe. Ten film ma swój klimat i wciąga. Podobał mi się.

Demarest 25. grudnia 2009, 15:43

Kolejne polskie dno próbujące sobie uzurpować prawo do ambitnego kina.

uluusiax33 8. grudnia 2009, 15:51

byłam na tym filmie i jest boski.. idealnie wizualizuje życie nastolatek.. kazda z dziewczyn chce sie czasem troche rozerwać;) duze gratulacje dla reżyserki;)

xgz 6. grudnia 2009, 18:56

Bardzo dobry film, świetna gra , film ktory pokazuje jak moze wygladac zycie nastotatek pozbawionych miłosci i ciepła w domu rodzinnym.....powinien byc obowiązkowy w liceum.

Hime 30. listopada 2009, 21:42

xyz ma rację.Jest bowiem zasadnicza różnica między kobietą/dziewczyną a sz*matą.Osobiście nie rozumiem jak można się tak zeszmacić,jak część naszego społeczeństwa.Skoro sami siebie nie szanujemy,to trudno wymagać owego szacunku od innych.
Takie "niunie" są co najmniej śmieszne:)
Debilizm,prostactwo,brak kultury oraz jakichkolwiek zasad moralnych,a także głupota,jakże porażająca głupota mojego pokolenia,jest przerażająca:)
Dramat?Owszem,ale pośmiać też się można(choć jest to raczej pusty śmiech,z jakże żałosnych realiów).
Oj,i gie prawda że nie da się do niczego dojść,czy mieć fajnych ciuchów bez "robienia laski" za kasę.Tylko niektórzy rączek pracą w życiu nie pokalają:)
W każdym razie zgadzam się iż większość nastolatków(i nie tylko!) jest poniżej jakiegokolwiek poziomu...Aż czasem żałuję że nie można strzelać do tego bydła z wiatrówki:(

iHS 30. listopada 2009, 17:34

"szacunek za odwagę dla tych dziewczyn, które wcieliły sie w role aktorek." Gratuluję! Świetne!

;] :P 17. listopada 2009, 17:16

Film jest super. W ogóle szacunek za odwagę dla tych dziewczyn, które wcieliły sie w role aktorek.

asta 15. listopada 2009, 22:18

,,Film tak prawdziwy, że aż piękny" - O.S.T.R
polecam

łekoz 14. listopada 2009, 18:26

film pokazuje Polską rzeczywiśtość...

Klaudia 8. listopada 2009, 14:30

Hmmm. Film jako film zbytnio mnie nie zaskoczył. Może dlatego, że mam do czynienia z takimi osobami na co dzień. Te wszystkie przekleństwa, które padały nie raziły mnie, bo jestem przyzwyczajona słyszeć to na co dzień. Generalnie film jest świetny. Polecam

enigma 31. października 2009, 12:18

wcale nie dziwię się komentarzom poniżej. Poza małymi wyjątkami widać, że pisali je nastolatki, nieokrzesane z różowych świecidełek, można by rzec, jak choinki, nie bacząc na porę zima, czy jakakolwiek inna, z góry przepraszam, jesli któryś/aś z Was poczuł się urażony. Kiedy Wy się nauczycie, że każdy komentarz pisany jest subiektywnie! I nie jest sztuką go napisać, ale spojrzeć na resztę obiektywnym okiem. Ażeby wypowiedź moja nie tchnęła zbytnim manieryzmem, zwracam honor wszelkim potencjalnym Galeriankom (płci męskiej nie muszę dodawać, mniemając, iż każdy zdaje sobie sprawę z istnienia męskich odpowiedników).
Ale do sedna pora mi zacząć przejść.
Pełen konsumpcjonizm odarty z wszelkich sztucznych przykrywek ukazała Rosłaniec i zapewne nie każdy wie, w jakich okolicznościach powstał ów film. Ciekawskich odsyłam do sieciowej, chociażby, lektury. Odwiedzającym te, jakże ogromne świątynie komercji i opętanym żądzom posiadania należą się oczy, które będą za nich patrzeć, podkuszę się też, ohydnym stwierdzeniem, może nawet mózgi, które będą za nich myśleć. Brudna prostota, wyzuta z wszelkich zasad. I o to tu chodzi. Rosłaniec nie owija w bawełnę ! Może dlatego to niektórych wręcz boli. Ciekawe tylko czemu. Niech każdy sobie odpowie.

Bruno 31. października 2009, 8:32

Chłam.

miliuś 28. października 2009, 20:54

ten film jest super a xyz niech sie nie wypowiada jak moja babka :D

fifka 18. października 2009, 14:40

byłam na przedpremierze więc nie mogłam się sugerować opiniami....temat kontrowersyjny jednak forma przekazu fatalna, dla mnie bez reakcji a to świadczy o tym, że nie wywołał żadnych emocji, feeeee,

she 12. października 2009, 16:10

syf to mają we łbie wszyscy którzy uważają ten film za stratę czasu. współczuję im serdecznie.

Agent Bolek 10. października 2009, 14:19

Ale syf !!!

BaqwaBowa 10. października 2009, 10:39

Osobo kryjąca się pod "xyz" - jesteś jakimś półidiotą, przykro czytać tak głupie komentarze!!! Wstydź się, PHE!!!

^olka^ 9. października 2009, 17:33

Byłam i widziałam... Zdecydowanie nie polecam. Zmarnowałam czas i pieniądze :(
Temat dający do myślenia, ale realizacja filmu nie spełniła oczekiwań. Bezsensowne zakończenie.

Dodaj nowy komentarz Galerianki

Twoja opinia o filmie: