katowice.repertuary.pl
Film

Ghost World


Reżyseria: Terry Zwigoff

Repertuar filmu "Ghost World" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Ghost World" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Ghost World
Tytuł oryginalny: Ghost World
Czas trwania: 111 min.
Produkcja: Wielka Brytania / USA , 2001
Dystrybutor filmu: SPInka

Reżyseria: Terry Zwigoff
Obsada: Thora Birch, Scarlett Johansson, Brad Renfro, Steve Buscemi, Illeana Douglas

Nominacja do Złotego Globu za najlepszą rolę kobiecą dla Thory Birch i za najlepszą drugoplanową rolę męską dla Steve'a Buscemi. Nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Thory Birch na Festiwalu Filmowym w Seattle. Obsada: Thora Birch ("Bunkier", "American Beauty"), Scarlett Johanson, Steve Buscemi ("The Big Lebowski", "Fargo", "Filmowy zawrót głowy").

Ekranizacja kultowego komiksu pod tym samym tytułem. Przezabawna opowieść o dwóch zblazowanych i cynicznych nastolatkach, dla których nie ma żadnych świętości. W rolach głównych występują: Steve Buscemi ("Wściekłe psy", "Desperado"), Thora Birch ("American Beauty", "Bunkier") i Scarlett Johansson ("Zaklinacz koni"). Niepowtarzalna okazja, by pośmiać się z nas samych, jak też odrobina refleksji nad tym, co nas otacza.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1465 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Prof. Ciekawski 6. stycznia 2003, 23:13

Hmmm ciekawe...
...ciekawe jest mianowicie to, że film wchodzi do kin na początku lutego jak wynika to z zapowiedzi, a juz znalazło się kilku "szczęśliwców" którzy ten film widzieli... :)

nemo 14. października 2002, 15:52

pozytywne zaskoczenie!!
W tym filmie można znaleźć wszystko. Komedia pomieszana z dramatem dlatego jest to niesamowity film. Polecam wszystkim jestem przekonana, że nikt się nie zawiedzie. Do tego cudowna Thora Birch uczyniła z Enid zbuntowaną nastolatkę. Ale nie taką typową jak w głupich komediach. Enid jest poprostu świetna!

Dodaj nowy komentarz Ghost World

Twoja opinia o filmie: