katowice.repertuary.pl
Film

Głowa do wycierania


Reżyseria: David Lynch

Repertuar filmu "Głowa do wycierania" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Głowa do wycierania" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Głowa do wycierania


Reżyseria: David Lynch
Obsada: John Nance, Charlotte Stewart, Jeanne Bates, Allen Joseph

Większość kinomanów uważa, że najbardziej zakręconym, odjechanym filmem Lyncha jest "Zagubiona autostrada". Ale tylko do dnia, w którym zobaczą "Głowę do wycierania"... Najlepszy film w dorobku Davida Lyncha - co on sam potwierdza mówiąc, że to "Głowa do wycierania" jest filmem doskonałym. Jednocześnie "Głowa do wycierania" to jeden z ulubionych filmów Stanleya Kubricka.

Pełnometrażowy debiut Davida Lyncha. Film, oscylujący pomiędzy groteską i horrorem. Wracając do domu, mieszczącego się w dziwnej, obskurnej kamienicy pośrodku wyludnionego, industrialnego pejzażu, Henry Spencer dowiaduje się, że jego dziewczyna zaprasza go na kolację do domu swoich rodziców. Tam dowiaduje się, że został ojcem przedwcześnie narodzonego "dziecka"...

Film, którego długo nie zapomnisz - niesamowity, genialny w swojej nienormalności, paradoksalny, z fabułą wzbogaconą przeróżnymi dziwacznymi wątkami, momentami szokujący, momentami ironiczny, a nawet z elementami czarnego humoru. Robi przeogromne wrażenie na dużym ekranie. To film, jakiego nigdy nie było dane Ci obejrzeć i nigdy nie będzie - jest jedyny w swoim rodzaju - David Lynch sam go wyreżyserował, zmontował, napisał muzykę, stworzył efekty specjalne i wyprodukował. Zajęło mu to pięć lat.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1598 razy. | Oceń film

Wasze opinie

eqd 27. lipca 2007, 23:58

!
najlepszy film w dziejach kina

mary 29. kwietnia 2001, 15:05

Mialem wrazenie, ze sie porz...am. Ale film rzeczywiscie dobry, tylko makabryczny.
j.w.

Dodaj nowy komentarz Głowa do wycierania

Twoja opinia o filmie: