katowice.repertuary.pl
Film

Król życia


Reżyseria: Jerzy Zieliński

Repertuar filmu "Król życia" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Król życia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Król życia
Tytuł oryginalny: Król życia
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: komedia
Premiera: 25 września 2015
Dystrybutor filmu: Next Film

Reżyseria: Jerzy Zieliński
Obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela

Życie Edwarda codziennie dostarcza mu nowych powodów do frustracji. Jest źle nastawiony do otaczającej go rzeczywistości – złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, niemający czasu dla starego ojca. Pewnego dnia przekonuje się jednak, że szczęście nie musi wiązać się z opasłym portfelem, obcobrzmiącym stanowiskiem i podróżami do najdalszych zakątków świata.
Niespodziewany wypadek sprawia, że Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę. Czerpie autentyczną radość z rzeczy, które dotychczas ignorował. Uczy się doceniać to, co od zawsze miał na wyciągnięcie ręki. Pojmuje, że podróż na drugi koniec świata nie jest potrzebna, żeby przeżyć duchową przemianę. Staje się królem życia.

Edward jest najeżony, zamknięty na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby ciągle chodził w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy wobec córki, prawie nie ma czasu dla swojego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo zachwycić się żoną, poznać córkę i odkryć otaczający go świat.

Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe w promieniu 800 metrów. Pewnie tak, skoro na widok Edwarda ludzie zaczynają się uśmiechać. Nie robi niczego niezwykłego - nie rusza w podróż dookoła świata, nie szuka przygód w Amazonii, nie skacze ze spadochronem... Mieszka w tym samym domu, spotyka tych samych ludzi, chodzi tymi samymi ulicami, a jednak wszystko staje się inne...


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 19 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Król życia

Wasze opinie

nika 20. października 2015, 0:51

Lekko i dyplomatycznie o gorzkiej i czasem trudnej codzienności. Bez zadęcia i zgorzknienia, za to z klasą życzliwego dystansu, dającego nadzieję. Od dawna nie widziałam tak dobrego scenariusza w polskim kinie. Szkoda, że niestety, nie polskiego autorstwa.

xxx 16. października 2015, 10:15

dawno nie widziałam tak dobrego polskiego kina

Ja_cool 9. października 2015, 7:30

7/10 Polecam.

tdb 4. października 2015, 17:19

Więckiewicz jak zawsze bezbłędny.

Robi 28. września 2015, 13:36

Całkiem spoko film. Bez jakichś
fajerwerków ale dobrze zrobiony. Może akcja czasem zbytnio siada jednak dzieje sie tak w wielu filmach nie tylko polskich. ocena -4.

Dodaj nowy komentarz Król życia

Twoja opinia o filmie: