katowice.repertuary.pl
Film

Latający mnich i tajemnica Da Vinci

Legenda o Lietajucom Cyprianovi

Repertuar filmu "Latający mnich i tajemnica Da Vinci" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Latający mnich i tajemnica Da Vinci" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Latający mnich i tajemnica Da Vinci
Tytuł oryginalny: Legenda o Lietajucom Cyprianovi
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Czechy / Polska / Słowacja / Węgry , 2008
Premiera: 19 sierpnia 2011
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Obsada: Mariana Ćengel-Solćanska, Marko Igonda, Paweł Małaszyński, Aleksander Domogarov

Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych.
XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo!

Charyzmatyczny, zauważony w hollywoodzkich hitach „Za linią wroga” i „Hannibal. Po drugiej stronie maski” słowacki gwiazdor Marko Igonda ukazuje nieznane oblicze legendarnego Cypriana, którego enigmatyczne pojawienie w Czerwonym Klasztorze było dopiero początkiem historii wyzwolenia od grzechów namiętnej i krwawej przeszłości. Klucz do zagadki brata Cypriana skrywają barwni bohaterowie, których zagrali polscy aktorzy – Paweł Małaszyński, Jerzy Nowak, Mirosław Zbrojewicz, Bartłomiej Firlet i Karolina Kominek, a także najsłynniejszy rosyjski aktor w naszym kraju, niezapomniany Bohun z superprodukcji Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem” - Aleksandr Domogarow.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1002 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Latający mnich i tajemnica Da Vinci

Wasze opinie

kajaga 19. sierpnia 2011, 21:31

pięknie opowiedziana historia, cudowna muzyka...opowiesc, która się pięknie snuje przed naszymi oczami. Naprawdę warto oglądnąć

Dodaj nowy komentarz Latający mnich i tajemnica Da Vinci

Twoja opinia o filmie: