katowice.repertuary.pl
Film

Lollipop Monster


Reżyseria: Ziska Riemann

Repertuar filmu "Lollipop Monster" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Lollipop Monster" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Lollipop Monster
Tytuł oryginalny: Lollipop Monster
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: Niemcy , 2011
Premiera: 27 stycznia 2012
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Ziska Riemann
Obsada: Nicolette Krebitz, Jella Haase

Seks, bunt i pokusa. Uśpione szaleństwo.

Ari i Oona. Dwie nastolatki, żyjące w dwóch „popapranych“ rodzinach. Ari - tania podróbka Marylin Monroe i Oona - młodsza wersja Niny Hagen. Dzieli je wszystko, łączy pragnienie wolności. Obie są nieobliczalne i dzikie. Niczym zwierzęta, ruszają na łowy do miejskiej dżungli. Wyzwolone i pełne fantazji planują ucieczkę od otaczającej ich hipokryzji. Ich przyjaźń, choć nierealna, stanowi jedyną siłę do czasu, aż Ari dopuści się zdrady...

Lollipop monster jest debiutem fabularnym Ziski Riemann, popularnej niemieckiej autorki komiksów. Ekscentryczny i pełny humoru film o „młodych gniewnych”, porównywany do Niebiańskich istot Petera Jacksona.

Reżyserka o filmie: „Lollipop monster to historia dwóch dziewczyn oraz ich rodzin, w których panuje milcząca zgoda prawie na wszystko. Rodzice starają się zachować pozory normalności pomimo panującego wokół chaosu, jednak każdy zajmuje się wyłącznie swoimi sprawami. Problemy są ignorowane, więc konflikty czają się tuż za rogiem. Gdzieś pośrodku tego szaleństwa dwie nastolatki szukają prawdy i przyjaźni. Aby pokazać tą hiperrealną, „czarno - białą” perspektywę typową dla młodzieży, zastosowałam miks różnych technik. Film zawiera elementy animacji, również komputerowej, teledyski, sceny wypełnione tańcem oraz sekwencje kręcone na taśmie Super 16. Spotykają się dwa skrajnie różne światy dziewczyn: czarno-biały i kolorowy, pragnienie i ból, słabość i siła oraz ograniczenia i ich zupełny brak. Kontrasty prowadzą nas przez wszystkie poziomy historii, możemy je odnaleźć również w muzyce, dźwięku i grze świateł”.

tekst : Kino Pod Baranami


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 553 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Lollipop Monster

Dodaj nowy komentarz Lollipop Monster

Twoja opinia o filmie: