|

Wasze hity

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minionki: Wejście Gru
  3. Avatar 3D
  4. Elvis
  5. Koszmar z ulicy Wiązów...
  6. Powodzenia, Leo Grande...
  7. Ennio
  8. A oni dalej grzeszą, d...
  9. Dc liga Super-Pets
  10. Niezgaszalni

Nieposłuszne

Disobedience
Reżyseria: Sebastián Lelio

Repertuar filmu "Nieposłuszne" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Nieposłuszne" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Nieposłuszne
Tytuł oryginalny: Disobedience
Czas trwania: 114 min.
Produkcja: Irlandia/Wlk. Brytania/USA , 2017
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 3 sierpnia 2018
Dystrybutor filmu: M2 Films

Reżyseria: Sebastián Lelio
Obsada: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.
Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Choć Nieposłuszne to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z wiazdorską
obsadą, to nagrodzony Oscarem za Fantastyczną kobietę Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za Glorię). Scenariusz Nieposłusznych powstał we
spółpracy z Rebeką Lenkiewicz, scenarzystką nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną m.in. z filmów Lobster i Młodość) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów Pamiętnik, Spotlight, a także serialu Detektyw). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość Nieposłusznych zachwyciła krytyków, którzy porównują film do Carol Todda Haynesa oraz Życia Adeli Abdellatifa Kechiche’a.Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 1 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Nieposłuszne on IMDb

Trailer filmu: Nieposłuszne

Wasze opinie

MW 23. lipca 2019, 21:35

Z przyjemnością obejrzę. Właśnie szukałam dostępu do tego filmu a tu taka niespodzianka: 'wrócił na duży ekran'! Dwie piękne kobiety: urocza Rachel McAdams i zjawiskowa Rachel Weisz = poprostu czysta przyjemność. Zresztą miłość kobiety do drugiej kobiety jest subtelna i przyjemna. Do tego ta namiętność, która jest tak cudowna. Tak samo odbieram miłosc kobiety i mężczyzny, aczkolwiek już mniej subtelnie. Natomiast kiedy widzę miłość między mężczyznami niestety czuję zażenowanie i dyskomfort.

BaqwaBowa 15. sierpnia 2018, 23:30

W przeciwieństwie do "Carol" - jest to kolejny bardzo na siłę i bardzo sztuczny film, agresywnie genderowy, przy czym oczywiście doskonale wpisujący się w specyfikę aktualnej mody na zamianę ról płciowych: żeńskiej na męską i męskiej na żeńską. Tu aż kipi od tej współczesnej agresywnej ideologii. Do porzygania.

Dodaj nowy komentarz Nieposłuszne

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

23 września
16 września
9 września

Zapowiedzi

30 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin