katowice.repertuary.pl
Film

Piętno

The Human Stain
Reżyseria: Robert Benton

Repertuar filmu "Piętno" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Piętno" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Piętno
Tytuł oryginalny: The Human Stain
Czas trwania: 106 min.
Produkcja: USA , 2003
Premiera: 6 lutego 2004
Dystrybutor filmu: Best Film

Reżyseria: Robert Benton
Obsada: Anthony Hopkins, Nicole Kidman, Ed Harris

Były dziekan szkoły, niedawno owdowiały Coleman Silk odnajduje nieoczekiwanie inspirację i chęć do życia dzięki dużo młodszej sprzątaczce Faunii. Jego koledzy wykładowcy uważają, że są autorytetami w ocenianiu romansów tego typu. Nie rozumieją jednak prawdziwej pasji, która ogarnęła samotników. Co więcej, oboje posiadają mroczne sekrety, które, jak się okazuje, pomagają im przezwyciężyć dzielące ich różnice.

tekst: www.ars.pl


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1510 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Adam 14. kwietnia 2004, 19:28

no bo generalnie życie to nic nowego
życie to nic nowego i nuda. REodzisz się żyjesz a potem umierasz. Tylkoże każdy inaczej i dlatego właśnie to genialny film.

Asia 10. kwietnia 2004, 20:38

Nuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaa
nic nowego i straszna nuda niby to film ambitny a jednak nic nowego nie wnosi nie polecam

Kosma 7. kwietnia 2004, 13:01

To jest dobry film
To jest dobry film niezależnie od tego co piszą Lola lub Fiola. Natomast potrafię zrozumieć to, że w dzisiejszych czasach, obraz nieruchomy przez 5 sekund w niektórych "żywych" umysłach pozostawia wrażenie nudy.

Krzysiek 7. marca 2004, 20:58

Kompletna klapa
Film reklamowany jako "Niepokojąco erotyczny" thriller. W rzeczywistości nie jest to film ani niepokojący, ani erotyczny, ani thriller. Zero napięcia, zero erotyzmu. Współczuję ludziom, którzy nazwali go w ten sposób. Świadczy to o tym, że ich życie erotyczne jest lekko mówiąc szarawe i nudne. Odradzam stanowczo. Przy odrobinie dobrej woli można by go obejrzeć w niedzielę po obiedzie. Choć ja na pewno zmieniłbym kanał.

bo 4. marca 2004, 10:02

dobry
bez przesady nie jest zly! ja uwazam ze nawet calkiem madry ! dla myslacych tylko !

ana 3. marca 2004, 11:22

NUDA
film nie jest ciekawy nawet przez dwie minuty, można umrzeć z nudów i nawet bardzo dobra obsada nie pomaga. kompletna strata czasu.

Mi 27. lutego 2004, 14:32

Prawdziwie namiętny
Film dla dojrzałych widzów, najpewniej po 30-tce, którzy wiedzą czym są traumatyczne, osobiste doświadczenia życiowe. Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści ameryańskiego pisarza, żydowskiego pochodzenia, Philipa Rotha, znakomicie oddaje klimat społeczny Ameryki końca lat 40-tych (rasizm) i 90-tych (political correctness). W filmie zwraca uwagę świetna gra głównych bohaterów: profesora Silka (introwertyczny Anthony Hopkins) i sprzątaczki Fauni (ekstrawertyczna Nicole Kidman, tym razem w ciemnych, półdługich włosach). Ich prawdziwie namiętny związek, oparty na fascynacji erotycznej i seksie oraz duchowej jedności (odkrywanie wzajemnych, intymnych tajemnic) stanowi wspaniały przykład siły miłości, bez wzgledu na wiek kochanków.

fok 21. lutego 2004, 10:15

Doskonały na sen.
Jeśli tylko masz kłopoty natury egzystencjalnej i szeroko rozumiane problemy z tożsamością to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Nie przegap.

Katarzyna Ershaw 18. lutego 2004, 12:32

koszmar..........
Nudny, smętny, wyzbyty jakiegokolwiek konceptu. Gra aktorska oczywiscie bardzo dobra, ale cóż z tego skoro fabuła nijaka;-(

Hrabia von Beiersdorf 17. lutego 2004, 20:36

Ciekawa propozycja dla całej rodziny, generalnie dobre kino familijne...
Kompletne dno, poza jedną sceną w której Hopkins zdejmuje kolesiowi twarz i zakłada ją sobie na plecy.

maksik 16. lutego 2004, 8:21

Kiepski...
Zgadzam się z Lolą - NUDA! Nic sie nie dzieje przez cały film. Miałem nadzieję, że się jeszcze rozkręci, ale myliłem się. Przez cały film panuje nastrój melancholii i tak naprawdę to nie wiadomo o co chodzi. Jedyny plus to świetna Nicole!!! NIe można powiedzieć, że film jest o niczym. W pewien sposób był intrygujący i może nawet daje do myślenia, ale jest niespójny, a wybuchy złości bohaterów nie mają uzasadnienia w fabule. Film dziwny. Nie polecam.

Ania 9. lutego 2004, 21:56

...
Film jest nietuzinkowy i napewno warto go obejrzeć... To nie jest film który można oceniać w kategoriach fajny lub nie! Ciekawy scenariusz , świetna obsada i nastrojowa muzyka ... mnie poruszył !

lulka 31. stycznia 2004, 22:52

Beznadziejny
Hmm...Oto strumień wrażeń, który zalał mnie w trakcie oglądania tego filmu: nuda...nic się nie dzieje...nuda...beznadzieja...że nada...nuda...po co ja tu siedzę?...nuda...Na całe szczęście oszczędzono nam widoku całkiem gołego Hopkinsa.Ale za to gra on Żyda-Murzyna, który udaje, że jest biały.Bardzo intrygujące.Ten film nie jest thrillerem, filmem akcji i nie jest "niepokojącą erotyczny"(z plakatu)...Jest za to NIJAKI. Odradzam innymi słowy.

Dodaj nowy komentarz Piętno

Twoja opinia o filmie: