katowice.repertuary.pl
Film

Pogrzebany

Buried
Reżyseria: Rodrigo Cortes

Repertuar filmu "Pogrzebany" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Pogrzebany" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pogrzebany
Tytuł oryginalny: Buried
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Hiszpania/USA , 2010
Premiera: 26 listopada 2010
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Rodrigo Cortes
Obsada: Ryan Reynolds

Paul Conroy budzi się w trumnie. Ma komórkę, zapalniczkę i długopis… ale nie ma ochoty umierać.
Nowatorski scenariusz i świetna gra aktorska, które przykują do fotela niczym „Cube”.

Budzi się. Wokół jest ciemno. Woła o pomoc, ale jego głos odbija się od desek. W końcu udaje mu się znaleźć zapalniczkę. Nerwowo rozpala płomień. Orientuje się, że leży zamknięty w trumnie. W jego kieszeni dzwoni telefon…

Paul Conroy (Ryan Reynolds) pracował na kontrakcie w Iraku. Zostaje porwany przez grupę Irakijczyków podczas zorganizowanego przez nich ataku. Kolejną rzecz jaką pamięta to pobudka w zakopanej pod ziemią trumnie. Może być gdziekolwiek na liczącej setki kilometrów kwadratowych pustyni, a tlenu wystarczy mu zaledwie na 90 minut. Ma zapalniczkę, telefon komórkowy i długopis.

…głos w telefonie ma irakijski akcent. Nieznajomy po drugiej stronie słuchawki domaga się kilkumilionowego okupu i każe Conroy’owi nagrać na znajdującą się w telefonie kamerę szokujące wyznanie. Paul może się na to nie zgodzić… ale musi myśleć szybko. Zostaje mu coraz mniej tlenu…


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1174 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Allyss 31. grudnia 2010, 0:06

Spodziewalam sie lekkiej nudy po filmie kreconym caly czas w drewnianym pudelku ale akcja caly czas trzyma w napieciu. Mozna polecic!

pedro 29. grudnia 2010, 16:25

widać że można krzesać kasę tak niskonakładowego filmu dawno nie widziałem

Aga 13. grudnia 2010, 9:12

Film rewelacja!!!A jeśli takie rzeczy dzieja się poważnie?jeśli to jest na porządku dziennym?Ciekawe co Ty byś zrobił gdyby Cie zakopali??

jaaa 9. grudnia 2010, 20:23

Film mi się kompletnie nie podobał, denerwowała mnie ciagle ta sama scena w trumnie i te ciemności.
NIE POLECAM.

AGA 9. grudnia 2010, 9:58

całkiem dobry kawałek kina - porządny thriller... jeden aktor , jedna trumna, komórka i i tak się ogląda w skupieniu - wyjdzie z tego cały czy nie???

erwor 8. grudnia 2010, 22:53

Film nie dla wszystkich przypuszczam że dla 90 procent ludzi którzy go obejrzą będzie on beznadziejny. Ja jednak jestem w tych 10 procentach którym ten film się spodoba za jego niezwykłość i oryginalność. Naprawdę nie zawsze trzeba dużych nakładów finansowych aby stworzyć dobry film. Liczę na więcej takich filmów bo komedie romantyczne zalegające nasze kina już mi się naprawdę znudziły.

obcy 5. grudnia 2010, 14:14

nuda

Damian 4. grudnia 2010, 23:19

TOTALNA PORAŻKA!!! zero akcji

kulturka 3. grudnia 2010, 1:12

wreszcie coś innego. specyficzny, bez akcji ale trzyma w napięciu.

olgierd 1. grudnia 2010, 13:06

dziwny niekonwencjonalny film

myszora 29. listopada 2010, 12:00

Mnie się podobał. Fajna końcówka, myślałam że wiem jak się skończy a okazało się całkiem inaczej. Podsumowując 6/10, jak się nie ma co robić w domu to można się przejść do kina.

lliram 28. listopada 2010, 23:20

Kapitalny film! Rodrigo Cortés stworzył wielkie widowisko za naprawdę malutkie pieniądze. Przez ponad 90 minut kamera nie opuszcza klaustrofobicznego drewnianego pudełka, w którym umieszczony jest główny bohater filmu, zakopany gdzieś na pustyni w Iraku, a mimo to jest tyle emocji i tak wiele informacji wypływa z ekranu na temat nie tylko naszego filmowego bohatera, lecz również na temat współczesnego świata i mechanizmów, które nimi rządzą. To istny geniusz, by stworzyć z 'banalnej' wydawać by się mogło historii, coś tak wielkiego. To film, który trzyma w napięciu, zmusza wręcz do utożsamienia się z głównym bohaterem i przede wszystkim prowokuje do myślenia. Po stokroć polecam tym wszystkim, którzy lubią ambitne i nowatorskie kino.

josef 26. listopada 2010, 22:23

po obejrzeniu mam bardzo mieszane uczucia
budżet tego filmu wynosił pewnie coś koło 70 dolarów na scenografię + gaża dla aktora ;D
do bólu statyczny - jeśli spodziewasz się jakiejkolwiek akcji - NIE IDŹ na ten film - "plebania" jest przy nim kinem akcji ;)
sedno tego filmu to ukazanie mechanizmów rządzących korporacjami, zakłamania ludzkiego i ludzkiej bezsilności - to akurat zostało dobrze ukazane
ergo - dla koneserów

tomek 26. listopada 2010, 20:52

szkoda słów

Dodaj nowy komentarz Pogrzebany

Twoja opinia o filmie: