katowice.repertuary.pl
Film

Wilkołak (2010)

The Wolfman
Reżyseria: Joe Johnston

Repertuar filmu "Wilkołak (2010)" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Wilkołak (2010)" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wilkołak (2010)
Tytuł oryginalny: The Wolfman
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 26 lutego 2010
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Joe Johnston
Obsada: Hugo Weaving, Benicio Del Toro, Anthony Hopkins

Dzieciństwo Lawrence Talbota skończyło się tej nocy, kiedy zmarła jego matka. Po wyjeździe z sennej wiktoriańskiej wioski Blackmoor, Talbot spędził dziesiątki lat dochodząc do siebie i próbując zapomnieć. Kiedy jednak narzeczona jego brata, Gwen Conliffe (EMILY BLUNT, The Young Victoria, Diabeł ubiera się u Prady) prosi go, aby pomógł odnaleźć jej ukochanego, Talbot wraca do domu. Dowiaduje się, że istota obdarzona zwierzęcą siłą i nienasyconym pragnieniem krwi morduje mieszkańców, a śledztwo w tej sprawie prowadzi podejrzliwy inspektor Scotland Yardu Aberline (HUGO WEAVING, Władca pierścieni, Matrix).
Próbując ułożyć krwawe puzzle, Talbot wpada na ślad klątwy zamieniającej w wilkołaki tych, na których została rzucona. Jeśli ma zakończyć rzeź i ochronić kobietę, którą pokochał, Talbot musi pokonać okrutną istotę grasującą w lasach otaczających Blackmoor. Kiedy jednak zostaje ugryziony przez bestię, ten prosty człowiek udręczony przeszłością odkryje swoją pierwotną naturę... tę, o której nie miał pojęcia, że istnieje.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1377 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Wilkołak (2010) on IMDb

Wasze opinie

kinoman 18. marca 2010, 1:28

taka sobie piątka, Ani porywa, ani mierzi, Film średni pod każdym względem. Odradzam salę studyjną w kinie kijów, to jakaś kpina, ekran mały, jak w domu, nagłośnienie, jak do wieży. Lepiej sobie film pozyczyc, i puscić na ścianie z rzutnika.

Jacek M. 13. marca 2010, 0:29

Włochaty facet biega po lesie i gryzie biednych ludzi. Tak oto można spointować filozofię tego spektaklu

hghg 9. marca 2010, 15:57

Bardzo dobrze nakręcony film i ogólnie jest dobry aczkolwiek spodziewałem się więcej elementów horroru ... Ale w sumie polecam :)

kefas 4. marca 2010, 22:25

Beznadziejny. Jesli oczekujecie od filmu latajacych konczyn i maltretowania ciala rozrywania i miazdzenia go to jest cos dla was.... ja zgadzam sie z przedmowca ze najlepiej sie na nim zasypia:(

Agnus 3. marca 2010, 22:01

Jak widac opinię są różne - najlepiej więc sprawdzić osobiście! Ja tak zrobiłam i ... jest ok. POLECAM!
Klasyczny scenariusz ze zwrotem akcji w połowie filmu. Trochę romantyzmu, trochę krwi i mamy WILKOŁAKA. Nawiązuje do obecnych tendencji gatunku - klątwa przyczyną rozterek moralnych świeżoupieczonego wilkołaka. ZUPEŁNIE JAK WAMPIR Z "WYWIADU...." Pozdrawiam i do nastepnego razu ;)

Monk 1. marca 2010, 11:02

Dno. W połowie filmu można zasnąć. Później jest tylko gorzej.

Aragwain 28. lutego 2010, 19:24

Film bardzo dobry, dziś na nim byłem, aktorzy dobrzy. Akcja wspaniale zagrana, kostiumy, realia, wszystko idealnie. Fabuła troszkę zbyt przewidywalna, ale da się przeżyć.

Jeśli się nie ma innego pomysłu, można iść i po wyjściu być zadowolonym.

Ag 28. lutego 2010, 11:35

beznadziejny....

Monek 28. lutego 2010, 2:36

Doskonały remake filmu z 1941 roku pod tym samym tytułem. Świetne kreacje aktorskie - Anthony Hopkins, Hugo Weaving czy Emily Blunt. Świetna muzyka, widowiskowe efekty specjalne, wgniatające w fotel sceny ataków wilkołaków. Jednym słowem, dla koneserów tego typu gatunku, to niesamowita gratka i jazda na całego. Dla innych przypomnienie, iż wilkołactwo to motyw legendarny i fantastyczny, więc ambitne kino nie ma z tym nic wspólnego. W zamian za to, można zobaczyć naprawdę kawał świetnie rzemieślniczo zrobionego kina.

Dodaj nowy komentarz Wilkołak (2010)

Twoja opinia o filmie: