katowice.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "Zero" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Zero" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Zero

Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska , 2009
Premiera: 23 października 2009
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Paweł Borowski
Obsada: Robert Więckiewicz, Roma Gąsiorowska, Marian Dziędziel, Sonia Bohosiewicz

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesman chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesman potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.
To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1693 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Agusia 7. kwietnia 2010, 9:57

Zgadzam się z opiniami ze to świetne ambitne kino , doskonale zrobiony zmusza do przemysleń że tak naprawde jesteśmy małymi trybukami w wielkiej maszynie i to ze cokolwiek robimy ma wpływ na innych ludzi choć nam się wydaje ze nie ... a opinie ze nudny to chyba piszą ludzie , bez urazy którzy od filmu nie oczekują niczego więcej niz dobrej zabawy ..

Maniana 6. marca 2010, 21:04

Naprawdę znakomity film. Dziwi mnie że nie został wyróżniony w Gdyni.
Rzeczywiście niebanalny obraz.

Czwartek 27. listopada 2009, 15:51

Przejmujący, inteligentny, zaskakujący, wyrafinowany, dobrze przemyślany film. Obraz ludzi żyjących w wielkim mieście - często pogubionych, niekochanych, nie potrafiących kochać. Ale nic tu nie jest proste, oczywiste i jednoznaczne, a widza czeka parę zaskoczeń :-) W filmie pokazano różnych ludzi, z różnych "półek". Są pejzaże, obrazy, sytuacje takie jak w każdym wielkim mieście. Niektóre zdarzenia są zwykłe typowe, jest parę nieco ekstremalnych.
Film skonstruowany podobnie jak baśń Andersena "Kalosze szczęścia" albo jak zabawa w berka - kamera towarzyszy kolejnym bohaterom - najpierw jest luksusowy gabinet w wielkiej firmie i menedżer, który dzwoni do podejrzanego typa w zdezelowanej furgonetce, potem furgonetka jedzie ulicami miasta, zatrzymuje się przed światłami, podchodzi sprzedawca gazet, kamera zostaje ze sprzedawcą... Bohaterowie mają swoje sprawy, swoje problemy, ich poczynania uruchamiają ciągi kolejnych zdarzeń, potem ich ścieżki zaczynają się krzyżować i z chaosu, łamigłówki wyłania się spójna, klarowna opowieść. A tytuł znajduje zaskakujące wyjaśnienie w ostatniej scenie.
Film prawdziwy. Gorzki. Jest nim trochę optymizmu, ale nie jest to łatwy optymizm.
To jest refleksyjne kino, wymagające skupienia i uwagi. Niekoniecznie dla miłośników filmów akcji, strzelanek i pogoni.
Polecam.

śmiech na sali 16. listopada 2009, 1:09

@oberflächlich
> czlowiek wychodzi z kina i wlasnie sie pyta: o co chodzi w tym filmie? slabo, bardzo slabo, panie rezyserze...
A co ma reżyser do twojej nieumiejętności zrozumienia większej liczby wątków i odczytania filmu?

@k9g
> nie wiadomo o co chodzi
Nie, nie wiadomo, tylko Ty nie wiesz.

xish 15. listopada 2009, 18:24

Film dość słaby. Brakuje dobrego zakończenia. Nie ma co się dziwić, że w trakcie filmu ludzie się śmieją, ponieważ cała sytuacja jest wyolbrzymiona. Ta przesada sprawia, że rzeczy straszne stają się po prostu śmieszne.

Mikolaj 12. listopada 2009, 0:18

Brakuje myśli przewodniej. O co k. tu chodzi? Zakończenie też takie jakby skończyły się pomysły.
Ale od strony technicznej, od strony warsztatu filmowego film bardzo dobry. Montaż, muzyka, zdjęcia. Super.
Tylko o co tam chodziło?...

oberflächlich.. 6. listopada 2009, 10:56

brakuje glownego watku. brakuje dialogow. czlowiek wychodzi z kina i wlasnie sie pyta: o co chodzi w tym filmie? slabo, bardzo slabo, panie rezyserze...

she 29. października 2009, 19:42

Świetny, szczególnie jak na polską produkcję. Porusza, dociera głęboko - nie serwuje taniej rozrywki, ale coś głębszego. Parenaście historii bardzo zgrabnie i logicznie się przecinających - każda pokazująca co innego. Kolejny film z serii dla ludzi myślących i lubiących ambitne kino, a nie puste gnioty.
P.S. Zgadzam się, śmiechy w tle to żenada, odniosłam podobne wrażenie.

mateeo 29. października 2009, 16:29

najgorszy film jaki widziałem w ostatnim czasie jednym słowem porażka

dziad 29. października 2009, 1:14

film polecam obejrzeć szczególnie w sieci cc, szczególnie z komentarzem w postaci nierozumnego rechotu części publiczności. film o współczesnej Polsce, o młodych ludziach rzuconych w gnój korporacji. ludziach, którzy zanim zaczęli myśleć, zaczęli zarabiać. zapamiętam ten obraz z nerwowym śmiechem w tle.

k9g 27. października 2009, 22:25

No chyna te komentarze piszą osoby, które pracują w kinie, żeby zachęcić ludzi do pójścia na ten film.
Porażka !!!!!!!!!!!!!! Byliśmy, ze znajomymi i każdy prawie spał. Nudny, beznadziejny, nie wiadomo o co chodzi. Kończy się nagle. Lepiej sobie ściągnijcie i oglądnijcie w domu, bo na prawdę nie warto. Jaki ten film jest widać chyba po ocenach. Nie wierzcie tym ludziom. Taki byłem zły po filmie, że straciłem pieniądze :/

-Anita 27. października 2009, 22:13

dobry film, polecam, warto zobaczyć

jotka691 26. października 2009, 19:23

Polecam - świetna reżyseria, aktorstwo, montaż, zdjęcia. Formalnie - bez zarzutu. Na minus: odniosłam tylko wrażenie, że nie wiele z tego wynika "poznawczo" - ot, świat taki jest i tyle. .. Ale obrazek - super. Aż trudno uwierzyć, że to nasz rodzimy produkt!

lena 26. października 2009, 16:08

Film świetny, dobrze zagrany i nowatorsko wyreżyserowany. Smutny, lecz prawdziwy jak większość polskich produkcji, które doskonale odzwierciedlają naszą polską rzeczywistość. Zobaczcie koniecznie.

Agusia 25. października 2009, 15:59

Zgadzam się z Gregiem. Szczególnie, jeżeli chodzi o polskie filmy to na prawdę coś nowego i niewtórnego. Dobry scenariusz i świetna muzyka. Film ogląda się z przyjemnością.

colin_1 25. października 2009, 10:01

świetny film!!!jest to dramat ale warto zobaczyc,daje do myslenia.super zrobiony i rewelacyjna obsada.Polecam

Greg 24. października 2009, 11:39

Jeden z lepszych filmów jakie oglądałem w ostatnim czasie. Obraz może nie napełnia optymizmem, ale tez nie zadręcza tą szarą smutną rzeczywistością. Świetnie zagrane kino, z naprawdę dobrym scenariuszem.

Dodaj nowy komentarz Zero

Twoja opinia o filmie: