katowice.repertuary.pl
Film

Żyć nie umierać


Reżyseria: Maciej Migas

Repertuar filmu "Żyć nie umierać" w Katowicach

Brak repertuaru dla filmu "Żyć nie umierać" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Żyć nie umierać
Tytuł oryginalny: Żyć nie umierać
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: dramat / komedia
Premiera: 28 sierpnia 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Maciej Migas
Obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Ireneusz Czop, Jacek Braciak

Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa.

Bartek (Tomasz Kot, zaskakujący kolejną transformacją), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 14 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Żyć nie umierać

Wasze opinie

kinomanka 29. sierpnia 2015, 19:36

Film dobry,rewelacyjna gra aktorska Tomasza Kota,gorąco polecam

kinoman 28. sierpnia 2015, 13:25

Po tym filmie nie chce się ani żyć, ani umierać. Nuda, dłużyzna, dialogi nie dobre, bardzo nie dobre, brak akcji, brak zakończenia, brak jakiegoś powiążania ze sobą wątków. Polski aktor zapala papierosa, patrzy w lewo, w prawo, prosto... Szkoda pieniędzy wydanych na bilet i na produkcje tego filmu.

Dodaj nowy komentarz Żyć nie umierać

Twoja opinia o filmie: